
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | SPI, Serial |
| Output Voltage | 2.4 V |
| Output Type | Digital |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Accuracy | 2 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 10 |
| Operating Supply Current | 400 µA |
| Sampling Rate | 2.5 ksps |
| Nominal Supply Current | 400 µA |
| Resolution | 10 bit |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
Stock: 1615
Distributors
pcbx
Unit Price$2.09539
Ext.Price$2.09539
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.09539 | $2.09539 |
| 10 | $1.62576 | $16.25760 |
| 25 | $1.49742 | $37.43550 |
| 50 | $1.37921 | $68.96050 |
| 100 | $1.27031 | $127.03100 |
| 300 | $1.22678 | $368.03400 |
| 500 | $1.18476 | $592.38000 |
| 1000 | $1.14867 | $1148.67000 |
